Wynajmowanie mieszkania sposobem na życie

Wynajmowanie mieszkania może okazać się świetnym interesem. Mówiąc więcej – może okazać się interesem wręcz doskonałym! I to nie tylko pod względem ekonomicznym ale również jako spełnienie podstawowego marzenia każdego chyba człowieka na Ziemi – zarabiać pieniądze nie wkładając praktycznie żadnego wysiłku, żadnej pracy a jedynie co miesiąc zgłaszać się do lokatorów po odbiór należności, a i to nawet niekoniecznie!

Przecież osoby wynajmujące nasze mieszkanie mogę dokonywać wpłat na nasze konto – takie rozwiązanie będzie wygodniejsze tak dla nas jak i dla nich. Ewentualnie dokonywać będziemy jeszcze naprawy usterek w mieszkaniu, aczkolwiek nie zdarzają się one przecież nagminnie. Sprawa reklamy również nie nastręczy zbytnich problemów, szczególnie w naszym mieście, ponieważ jeśli chodzi o mieszkania, Szczecin posiada stosunkowo słabą „bazę” i w związku z tym nie trzeba praktycznie żadnej reklamy, wystarczyć powinno ogłoszenie. Cała wizja wygląda pięknie, bajkowo wręcz. Niemniej jest jedna poważna przeszkoda. Aby zacząć zarabiać bez wysiłku na wynajmowaniu mieszkania trzeba najpierw to mieszkanie posiadać. Tu jest zawarty cały ból, który może w nas zdławić entuzjazm i zaprzepaścić, doprowadzić do tego, iż zarzucimy całą ideę.

Niewielu jest przecież szczęściarzy, którzy otrzymali po dziadkach w spadku ładne, zadbane mieszkanie w atrakcyjnej dzielnicy – jeśli ktoś zostawił ci ładne mieszkanko w pobliżu wyższej uczelni w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie – co miesiąc masz zapewnioną dodatkową pensję. Co innego, jeśli odziedziczysz lub tanio kupisz ruderę. Wtedy warto zastanowić się czy i (jeśli tak to) za ile lat zwróci się jej remont i zacznie przynosić korzyści. Podobnie sprawa wygląda z budynkami budowanymi od podstaw właśnie po to, aby je potem wynajmować. Do tego potrzeba już dużego kapitału.