Mieszkania + Szczecin = Mieszkania Szczecin

Mieszkania Szczecin. Fraza taka. Fraza dobra jak każda inna fraza, bo i dlaczego by nie mieszkania Szczecin akurat jako owej frazy temat wybrać? W czym ona gorsza od innych, czego jej brakuje? I czemu to mieszkania a nie co innego? A czemu akurat Szczecin a nie Środa Wielkopolska? Z drugiej zaś strony czemuż to mam pisać o innej frazie – dajmy na to Zamku Królewskim, skoro ja chcę o mieszkaniach w Szczecinie (chcę czy nie chcę – inna to sprawa, ale ja piszę, piszę o szczecińskich mieszkaniach i żadnych innych).

Ale nie w taki sposób, o nie! Musi inna forma zachowaną pozostać, nie „w Szczecinie” tylko „Szczecin” – Mieszkania Szczecin i żadnych z tymi dwoma wyrazami kombinacji. A jużci! Wygodnie byłoby innowację wprowadzić, a może to innowacja zgoła by nie była, tylko już coś na modłę archaizmu? Bo czymże jest archaizm jeśli nie zapomnianą, nieużywaną formą stylu wypowiedzi? A styl poprawny, dźwięczny i logiczny odchodzi, zastępują go rożne słowa, takie jak cool, yeah, pub w miejsce baru…

Dlatego to twarde rzeczowniki w liczbie, w tym przypadku, dwóch zastosować się każą, bowiem literacko ich odmieniać Internet nie ma ochoty. Internet leniwym jest. A może to nie Internet tylko ludzie jego używający są leniwi. W każdym razie sztywno być musi i już, bez sztywności Internet niczym kuśka bez wzwodu: ejakulacji nie będzie. Nie będzie i już. Ach tu mnie łapiesz, czytelniku natrętny! Sensu, powiesz w wywodzie nie ma! A nie ma! A kto mówił , że będzie? A kto mówił, że ja dla ciebie wywód prowadzę? A czy to wywód jest czy nie wywód? Nie wiem. Ty wiesz?